Міноборони затвердило мобільні майстерні «Небокрай» для ремонту дронів

Міністерство оборони України офіційно допустило до експлуатації в Збройних силах України мобільні майстерні «Небокрай», призначені для технічного обслуговування та ремонту безпілотних літальних апаратів коптерного типу. Про це повідомила пресслужба відомства 14 травня.
За інформацією оборонного міністерства, тактичні майстерні українського виробництва змонтовані в спеціальних металевих контейнерах, що розміщуються на двомісних причепах. Вони повністю автономні — обладнані системами освітлення, вентиляції, кондиціонування та обігріву.
Функціональність і комплектація
Кожна мобільна станція укомплектована робочими місцями з полицями та ящиками для зберігання інструментів. У перелік обладнання входять:
- FPV-монітори для роботи з дронами;
- бездротові сканери штрихкодів;
- вимірювачі радіочастотної потужності;
- набір ремонтних та монтажних інструментів.
Вага модулів коливається від 1,5 до 2,5 тонни, і вони легко транспортуються легковими тактичними авто ЗСУ. Завдяки цьому «Небокрай» може швидко розгортатися у польових умовах та забезпечувати оперативну підтримку підрозділів дронів на передовій.
Дрони як стратегічний ресурс
Із початку повномасштабної війни Україна активно розвиває внутрішнє виробництво військової техніки. За словами віцепрем’єр-міністра Михайла Федорова, понад 90% БПЛА, які сьогодні використовуються на фронті, — українського походження.
У 2024 році, за офіційними оцінками, планувалося виготовити 1 мільйон безпілотників, але за умов належного фінансування держава може подвоїти цей показник. Також були представлені новітні розробки — ракета-дрон «Паляниця» та ударний безпілотник «Пекло».
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у березні 2025 року заявив, що Україна виробляє близько третини необхідної на фронті зброї, водночас утримуючи світове лідерство за обсягами виробництва дронів.