F-16, Patriot і дрони: які рішення ухвалили союзники України на “Рамштайні” – перші підсумки від Шмигаля

21 липня відбулося чергове засідання контактної групи з оборонної підтримки України у форматі “Рамштайн”. Цього разу, за словами міністра оборони України Дениса Шмигаля, на нараді були представлені 52 країни та міжнародні організації, які ще раз підтвердили спільну позицію: безпека України — ключовий елемент стабільності всього європейського простору.
Уперше виступаючи на засіданні “Рамштайну” як очільник оборонного відомства, Шмигаль озвучив низку важливих домовленостей. Головний акцент — посилення протиповітряної оборони, розвиток дронових програм та забезпечення стійкості українських бронетанкових сил. Йдеться не лише про передання техніки, а й про довгострокове фінансування та підтримку з боку ключових партнерів.
Серед рішень, які були озвучені: Німеччина передасть Україні понад 200 тисяч снарядів для Gepard та візьме участь у фінансуванні виробництва українських далекобійних БПЛА. Канада виділяє майже 15 мільйонів доларів на обслуговування українських танків, а також продовжує інвестувати у розвиток оборонно-промислового комплексу України.
Нідерланди надали потужну фінансову підтримку: 200 мільйонів євро на дрони-перехоплювачі та ще 125 мільйонів на техобслуговування винищувачів F-16. Норвегія направляє 1 мільярд євро на закупівлю дронів, з яких майже половина піде на контракти з українськими виробниками. Швеція готує новий пакет допомоги, до якого увійдуть системи ППО, артилерія та техніка.
Окремо обговорювалася нова ініціатива за участі США та НАТО — створення механізму, який дозволить європейським країнам централізовано закуповувати американське озброєння для України. Цей формат має на меті спростити логістику і пришвидшити постачання високотехнологічної зброї. Німеччина, зокрема, вже погодилася долучитися до передачі Україні п’яти систем Patriot.
Міністр подякував міжнародним партнерам за незмінну підтримку й наголосив, що Україна й надалі співпрацюватиме зі світовою коаліцією на всіх рівнях, аби зміцнити власну обороноздатність та здобути стратегічну перевагу на полі бою.